Získejte cenovou nabídku IHNED

Pokusíme se odpovědět na nejčastější dotazy našich klientů. Pokud byste se chtěli zeptat ještě na něco jiného, prosíme zavolejte nám na číslo 800 130 130 nebo klikněte zde.

Kdo obvykle prodává svůj dům nebo byt společnosti Solider.cz?

Toto je nejběžnější dotaz, který dostáváme. Majitelé domů a bytů se ocitnou v různých životních situacích a to především:

 • Stěhování do jiného města nebo obce
 • Zadlužení nebo probíhající exekuce
 • Nutnost prodat nemovitost kvůli rozvodu
 • Nabytí domu nebo bytu v dědictví
 • Nemovitost potřebuje opravu nebo rekonstrukci, kterou si nemůžete dovolit, nebo se vám nechce investovat čas a peníze
 • Snaha zbavit se nemovitosti s problémovými nájemníky
 • Vysoké splátky hypotéky nebo úvěru

V zásadě nám lidé prodávají své domy a byty proto, že chtějí spolehlivého kupce, který dokáže zaplatit rychle a vše zařídí ke spokojenosti klienta

Jaké nemovitosti Solider.cz kupuje?

Kupujeme nemovitosti určené k bydlení – byty, rodinné domy, řadovky, dvojdomy i bytové domy.

V zásadě kupujeme nemovitosti na území celé ČR od prodávajících, kteří chtějí rychle hotovost za svůj dům nebo byt v původním stavu.

Jak si mohu být jist(a), že získávám nejlepší cenovou nabídku?

Naše nabídka se opírá o aktuální ceny na trhu a naše zkušenosti s nákupem nemovitostí. Pokud byste dostali od naší konkurence vyšší nabídku ceny, než je ta naše, ukažte ji a my ji navýšíme.

Jaký je postup, když prodávám nemovitost společnosti Solider.cz?

Je to velmi jednoduché. Úplně na začátku nám buď zavoláte na bezplatnou linku, nebo vyplníte krátký vstupní formulář. Během 24 hodin budete telefonicky kontaktování členem týmu Solider.cz, abychom získali dodatečné informace o nemovitosti a mohli určit tržní hodnotu. Během telefonního hovoru se zeptáme na vaše časová očekávání a vy se můžete zeptat na upřesňující informace. Na základě vašich sdělení, naších zkušeností a situace na trhu nemovitostí ve Vašem regionu Vám předložíme cenovou nabídku. Pokud budete s naší nabídkou souhlasit, pošleme vám ji písemně.

Finální nabídka za vaši nemovitost

Poté, co přijmete naši nabídku a vyplníte potřebné dokumenty, navštíví vaši nemovitost nezávislý místní odhadce. Ten učiní detailní prohlídku a vypracuje svůj cenový odhad. Postupujeme tímto způsobem, abychom si byli jistí, že Vám nabídneme co možná nejpřesnější a nejférovější cenu. Následně připravíme právní dokumenty. To vše zcela bezplatně, nebudete platit ani korunu. Nakonec zkompletujeme podklady místního odhadce a našeho oceňovacího oddělení a předložíme Vám konečnou nabídku.

Co znamená prodej v původním stavu?

Prodej domu nebo bytu v zastoupení realitního makléře probíhá následovně. Kupující vám dá finanční nabídku. Potom vás požádá o druhou schůzku, na které začne poukazovat na různé problémy nebo nutné opravy. A žádat slevu.

Solider.cz kupuje domy a byty v původním stavu. Vaši nemovitost si prohlédneme a dáme vám cenovou nabídku. Počítáme s tím, že budeme muset mnoho věcí opravit, uklidit, vymalovat. O vše se postaráme.

Dostanu za svůj dům nebo byt tržní cenu?

Pokud se podíváte na ceny nemovitostí na realitních serverech, zjistíte, že se jedná o cenu významně vyšší, než jaká je skutečná tržní hodnota. Když po mnoha měsících konečně najdete zájemce, který je ochoten se přiblížit vámi požadované ceně, začne vyjednávání.

Makléři často uměle navýší cenu, aby vám slíbili vyšší výnos a získali exkluzivní zastoupení při prodeji vaši nemovitosti. Potom na vás začnou vyvíjet tlak, aby se nabídková cena postupně snižovala.

Solider.cz stanovuje tržní cenu nemovitosti na základě aktuálních dat o prodejích nemovitostí ve vašem nejbližším okolí v poslední době.

Jak určíte cenu, kterou mi nabídnete za můj dům nebo byt?

Naše společnost zvažuje několik věcí před tím, než vám dá svou nabídku v hotovosti:

 • Cenu podobných nemovitostí ve vašem okolí
 • Stav vašeho domu nebo bytu
 • Rozsah potřebných oprav a náklady s tím spojených

Musím něco Solider.cz za jejich konzultaci?

Nebudete platit nic. Pokud chcete prodat svou nemovitost za hotové peníze, dáme Vám finanční nabídku. Místní odhadce Vás navštíví ve Vámi vybraný čas, ocení Vaši nemovitost a odpoví na vaše otázky. Potom Vám dáme konečnou cenovou nabídku. Je na vás, zda ji přijmete. Za nic neplatíte.

Mohu prodat nemovitost v případě, že na mě byla nařízena exekuce?

Nemovitost je v případě nařízené exekuce možné prodat a my ji od vás koupíme. Nejdříve budeme muset zjistit celkovou výši dluhů a kde všude se nacházejí. K tomu budeme potřebovat váš souhlas. Jakmile nám ho dáte, zjistíme co je potřeba a navrhneme vám řešení.

  Získejte cenovou nabídku

  Kupujeme nemovitosti a máme připravenou hotovost pro koupi vaší nemovitosti do 7 dnů.
  Kontaktujte nás zdarma a obdržíte naši cenovou nabídku během 24 hodin.

  Kontaktní údaje

  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.